CJRB Lanky Thumb Stud & Front Flipper Liner Lock EDC Knife Steel Handle Steel Clip(3.58'' CPM S90V Black PVD Coating Blade) J1965G-BBK
$89.99$119.99
->
CJRB Lanky Thumb Stud & Front Flipper Liner Lock EDC Knife Steel Handle Steel Clip(3.58'' CPM S90V Black PVD Coating Blade) J1965G-BBK
CJRB Lanky Thumb Stud & Front Flipper Liner Lock EDC Knife Steel Handle Steel Clip(3.58'' CPM S90V Black PVD Coating Blade) J1965G-BBK
CJRB Lanky Thumb Stud & Front Flipper Liner Lock EDC Knife Steel Handle Steel Clip(3.58'' CPM S90V Stone Wash Blade) J1965G-ST
CJRB Lanky Thumb Stud & Liner Lock Knife Sliver Aluminum Handle (3.58'' Sandvik 14C28N Black PVD Coating Blade) J1965-SLV
CJRB Lanky Thumb Stud & Front Flipper Liner Lock EDC Knife Titanium Damascus Handle Steel Clip(3.58'' CPM S90V Mirror Polish Blade) J1965G-TDB
CJRB Lanky Thumb Stud & Front Flipper Liner Lock EDC Knife Titanium Handle Steel Clip(3.58'' CPM S90V Black PVD Coating Blade) J1965G-GL
CJRB Lanky Liner Lock Front Flipper Knife Black Aluminum Handle (3.58'' Black PVD Coating AR-RPM9 Blade) J1965-BBK
CJRB Lanky Liner Lock Front Flipper Knife Blue Aluminum Handle (3.58'' Sand Polish AR-RPM9 Blade) J1965-BU
CJRB Lanky Liner Lock Front Flipper Knife Blue Champagne Handle (3.58'' Sand Polish AR-RPM9 Blade) J1965-CP
Sold Out
CJRB Lanky Thumb Stud & Liner Lock Knife Red Aluminum Handle (3.58'' Sandvik 14C28N Black PVD Coating Blade) J1965-BRE (Exclusive)
Sold Out
CJRB Lanky Thumb Stud & Liner Lock Knife Red Aluminum Handle (3.58'' Sandvik 14C28N Sand Polish Blade) J1965-RE (Exclusive)
Specification
| Blade Length | 3.58''(91mm) |
| Blade Thickness | 0.09''(2.2mm) |
| Blade Finish | Black PVD Coating |
| Blade Grind | Flat |
| Blade Material | CPM S90V |
| Blade Hardness | HRC60-62 |
| Blade Style | Wharncliffe |
| Handle Material | Steel |
| Clip Material | Steel |
| Pivot Assembly | Ceramic Ball Bearing |
| Lock Type | Liner Lock |
| Overall Length | 8.1''(206mm) |
| Closed Length | 4.53''(115mm) |
| Weight | 68g /2.4oz |
Sold Out




