CJRB Pyrite-Light Thumb Stud & Button Lock EDC Knife, Thermochromic FRN Handle (Brown to Red), 3.34'' AR-RPM9 Black PVD Coating Blade, J1945-BRD
$39.99$53.32
->
Sold Out
CJRB Pyrite-Light Thumb Stud & Button Lock EDC Knife, Thermochromic FRN Handle (Brown to Red), 3.34'' AR-RPM9 Black PVD Coating Blade, J1945-BRD
CJRB Pyrite-Light J1945 AR-RPM9 Steel Blade FRN Handle Folding Knives - Stone Wash / Blue (J1945-BU)
CJRB Pyrite-Light J1945 AR-RPM9 Steel Blade FRN Handle Folding Knives - Black PVD / Light Grey (J1945-BGY)
CJRB Pyrite-Light J1945 AR-RPM9 Steel Blade FRN Handle Folding Knives - Black PVD / Green (J1945-BGN)
CJRB Interstellar Pyrite-Light J1945G S90V Blade Titanium and Fat Carbon Inlay Handle Folding Knives(Limited edition)
CJRB Pyrite-Light J1945 AR-SFII Steel FRN Handle Folding Knives
CJRB Pyrite-Light J1945 CPM S90V Steel Light Grey FRN Handle Folding Knives
CJRB Pyrite-Light J1945T CPM 20CV Steel Titanium Handle Folding Knives(Exclusive)
CJRB Pyrite-Light J1945 AR-RPM9 Steel G10 Handle Folding Knives (Holiday Exclusive)
CJRB Pyrite-Light J1945 Damascus Blade FRN Handle Folding Knives
CJRB Pyrite-Light J1945 AR-RPM9 Steel Blade Amber FRN Handle Folding Knives
CJRB Pyrite-Light J1945 AR-RPM9 Steel Rose Gold Blade FRN Light Grey Handle Folding Knives (Exclusive)
CJRB Pyrite-Light J1945 AR-RPM9 Steel Blade FRN Handle Folding Knives - Black PVD / Blue (J1945-BBU)
Sold Out
CJRB Pyrite-Light J1945 S90V Steel FRN Handle Folding Knives
Sold Out
CJRB Pyrite-Light J1945 AR-RPM9 Steel Rose Gold Blade FRN Handle Folding Knives (Exclusive)
Specification:
| Blade Length | 3.34'' (85mm) |
| Blade Thickness | 0.10'' (2.5mm) |
| Blade Finish | Black PVD Coating |
| Blade Grind | Flat |
| Blade Material | AR-RPM9 |
| Blade Hardness | HRC59-61 |
| Blade Style | Wharncliffe |
| Handle Material | Thermochromic FRN (Brown to Red) |
| Clip Material | Steel |
| Pivot Assembly | Ceramic Ball Bearing |
| Lock Type | Button Lock |
| Overall Length | 7.60'' (193mm) |
| Closed Length | 4.25'' (108mm) |
| Weight | 70g / 2.47oz |
Sold Out




