CJRB Tundra Flipper &Thumb Stud & Locking Pin & Frame Lock Tatical Knife Crystal Titanium Handle (3.78'' Stone Wash CPM S35VN Blade) J1966G-CGN (Limited Edition)
$299.99$399.99
Sold Out
CJRB Tundra Flipper &Thumb Stud & Locking Pin & Frame Lock Tatical Knife Crystal Titanium Handle (3.78'' Stone Wash CPM S35VN Blade) J1966G-CGN (Limited Edition)
CJRB Tundra Liner Lock Knife Smooth Black G10 Handle (3.78'' Black PVD Coating D2 Blade) J1966-BBK
Sold Out
CJRB Tundra Flipper &Thumb Stud & Locking Pin & Frame Lock Tatical Knife Titanium Handle (3.78'' Stone Wash CPM S35VN Blade) J1966G-GY (Limited Edition)
Sold Out
CJRB Tundra Liner Lock Flipper Knife Smooth Green G10 Handle (3.78'' Stone Wash D2 Blade) J1966-GN
Specification
| Blade Length | 3.78'' (96mm) |
| Blade Thickness | 0.19'' (4.7mm) |
| Blade Finish | Stone wash |
| Blade Grind | Flat |
| Blade Material | S35VN |
| Blade Hardness | HRC60-62 |
| Blade Style | Drop point |
| Handle Material | Crystal Titanium |
| Clip Material | Crystal Titanium |
| Pivot Assembly | Ceramic Ball Bearing |
| Lock Type | Frame lock |
| Overall Length | 8.82'' (224mm) |
| Closed Length | 5.04'' (128mm) |
| Weight | 254g / 8.96oz |
Sold Out




